Čo Vám ponúka okolie

       Lesopark sa nachádza v katastrálnom území obce Kvetoslavov. Obec leží 25 km juhovýchodne od Bratislavy. Kvetoslavov je obec na Žitnom ostrove s viac ako 1000 obyvateľmi. História obce siaha až do 13. storočia. V obci Kvetoslavov sa nachádza materská škola, základná škola, pekáreň, záhradné centrum, kvetinárstvo, mäsiarstvo, pošta, obchod, športové ihrisko.

      V blízkosti obce sa nachádza mesto Šamorín, v ktorom nájdete mnoho podnikov, supermarketov, polikliniku, nemocnicu, základné a stredné školy a viacero podnikov pre zábavu a šport, napríklad multifunkčný komplex X-Bionic Sphere. 

      Dunajská Streda ponúka všetky služby v štandarde okresného mesta ako sú: zdravotníctvo, školstvo, obchod, zábava. Príjemný relaxačný deň je možné stráviť napríklad v stredisku Thermalpark. Senec je známy hlavne vďaka Slnečným jazerám, kde môžete v lete zažiť kopu zábavy a koncertov. V okolí sa nachádza aj obec Báč s golfovým klubom WELTEN, blízko obce Orechová Potôň sa nachádza závodný okruh Slovakiaring, a v obci Čunovo areál vodných športov Divoká voda.

  Od centra Bratislavy je obec vzdialená iba 30 km. Dopravu do hlavného mesta zabezpečuje priame vlakové spojenie na trase Bratislava - Komárno, ktoré v špičke premáva každých 30 minút. Vlaková stanica je od Lesoparku vzdialená 11 min. chôdze.

  Obec má takisto priame autobusové spojenie so Sencom a Šamorínom, zastávka je vzdialená od Lesoparku iba 5 min. chôdze. Zo Šamorína je možné využiť autobusové napojenie do Bratislavy, Dunajskej Stredy a Komárna vrátane priľahlých obcí. 

  V Šamoríne sa taktiež nachádza prístav Kormorán, z ktorého je v pláne zahájiť lodnú dopravu do Bratislavy, a zároveň je možné prístav využiť na parkovanie súkromných lodí.      

   Ďalšou výhodou lokality je rýchlostnej cesty R7, ktorá skvalitnuje spojenie s Bratislavou, a výjazd na túto komunikáciu sa nachádza iba 1,5 kilometra od Lesoparku.